Evkur
RSS

Blog

Parfümler : Kokunuz, Kimliğinizdir
Parfüm Seçimi
Parfüm Nedir?

Parfüm, Latİnce "uçucu" anlamına gelen "perfumum" sözcüğünden türeyen, kadın, erkek ve unisex( her iki cinse de uyan) parfümler olarak kategorilendilir.

Eski zamanlardan bu yana çeşitli uygarlıklarda da kullanılmıştır. Kullanılmaya da devam etmektedir. Parfümler esans yoğunluğuna göre;

EDP: Eau de parfüm
EDT: Eau de toillette ve
Eau de colonge olarak ayrılabilmektedir.

 
Anneler Günü

Bir Gün Değil, Her Gün Onların Olsun.

Kaç yıl geçerse geçsin, kaç yaşımızda olursak olalım, onlar için hep aynıyız. Bize her zaman aynı özen ve şefkatle yaklaşır annelerimiz. Büyüyüp yetişmemizde en önemli pay sahibi onlardır. Ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz. Ancak yine de elimizden geldiği kadar mutlu etmeye çalışırız onları. Her daim hatırlanmak, saygı ve sevgi görmek onların da hakkı. Annemize olan sevgimizi bulduğumuz her fırsatta göstermek isteriz. Anneler günü, 1872 yılında barışa adanan gün olarak tasarlanıp, ilk kez 1907 yılının Mayıs ayının ikinci pazarı kutlandı. 1911 yılından itibaren Anneler Günü kutlamaları dünya geneline yayılmaya başladı. Aslen başlangıcı binlerce yıl öncesine dayanan bu gelenek 20. yy başından itibaren dünya çapında da kabul gördü.

Anneler Günü Hediyesi

Her yıl anneler günü arifesinde herkesi tatlı bir telaş alır.

- "Bu yıl anneme ne alacağım."

Kış Mevsiminde Cilt Bakımı

Kış Mevsiminde Yüz Bakımı

Kış mevsiminde değişen hava koşulları, sert ve rüzgarlı havalar, bir anda dışarıdaki soğuk havaya maruz kalma ve kapalı ortamalardaki yüksek sıcaklık cildinizde hassasiyete neden oluyor. Dört mevsim özen gösterdiğiniz cildinize kışın ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Cilt bakımı dikkat edilmesi gereken bir husus. Bu sebepten kışın her zamankinden daha çok kozmetik ürünü kullanmanız gerekebilir. Tabii ki cilt sağlığınızı da koruyabilmek için bu ürünleri gelişi güzel kullanmamalısınız. 

Gelin hep birlikte, kışın cildinizin sağlığı için dikkat etmeniz gerekenlere göz atalım.
Saat ve Gözlük Tutkunları

Kış Günü Güneş Gözlüğü Takılır mı?Çoğu kadının vazgeçilmez aksesuarıdır, saat ve gözlükler. Bir insan, takıya ne kadar düşkün olursa olsun, her zaman saati veya gözlüğü daha fazladır. Bu ikili, hem spor tarz severler için hem klasik tarz severler için her koşula ayak uydurur.

Yeni Moda Spor: Evde Fitness

Spor SAlonunda Fitness YapmakFitness yapacağım diye bir yıllığına spor salonuna üye oldum. Ama 1 kez bile gitmedim. Verdiğim para da boşa gitti." diye zamanında bir çoğumuz yakındık. Modern zamanın koşturmasında pek çok kişi özel olarak spor salonuna vakit ayıramadı. Azimle başlanan sporlar, zamanla yerini "Bugün çok yorgunum, hastayım vb." bahanelere bıraktı. Ama artık hem bu bahaneleri bir kenara bırakabilir hem de vicdan azabı çekmekten kurtulabilirsiniz.

 


Evde Basit Programlar ve Aletlerle Fitness


Uzmanından alacağınız size uygun bir program ve beraberinde ihtiyacınız olan spor aletlerini uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Böylelikle, hem her an spor yapabilir, hem de evinizde daha rahat hareket edebilirsiniz.


Öyle, uzunca saatlere de ihtiyacınız yok üstelik. 20-30 dk egzersiz ve hareketler sayesinde hayalinizdeki fit görünüme sahip olabilirsiniz. Spor salonuna vereceğiniz birde üstüne gitmediğinde yanmayacak olan bütçenizde, cebinize kalır.

4,5G Teknolojisi Nedir?

Dakika ile değil saniyeyle yarıştıran, dördüncü jenerasyon kablosuz iletişim ağı LTE Advanced. Bizim günlük hayatımızda bildiğimiz, kullandığımız adıyla 4.5G. 4.5G uyumlu telefonlar özellikle teknoloji merklılarını cezbediyor. Biz de araştırıp, detaylandırıp "Neymiş bu 4,5G" dedik, sizler için maddeledik.

4.5G Uyumlu Telefonlar

 

4,5G Teknolojisinin Artıları Nelerdir?

 - 3G teknolojisinin hızı 20-25 Mbps iken 4,5G teknolojisinin hızının 300 Mbps olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu da demek oluyorki, sosyal medya paylaşımlarınızı yapmak daha kolay, sevdiğiniz oyunları oynamak daha keyifli.

 - Birşey indirmek istediğinizde saatlerce beklemiyor olmak da 4,5G'yi oldukça cazip kılıyor.

Çeyiz Hazırlığı

Çeyizlik Nevresim Takımı

Çeyiz Alışverişi Yapmak Ayrıntılı Bir İştir

Evlilik arefesinde olan tüm genç kızların en telaşlı oldukları zaman "Çeyiz düzme" zamanıdır. Tüm indirimlerden, fırsatlardan ve kampanyalardan haberdar olurlar. Birde, ince eleyip sık dokurlar ki görmeyin. Çeyiz seti satan ya da setler için takım yapılacak tüm markaları araştırırlar. Ürünlerde kullanılan malzemelere, kullanım şekillerine kadar her şeyi öğrenirler. Hem uygun fiyatlı olsun hem de en güzeli olsun isterler, haklı olarak. Bizde çeyiz hazırlığında olanlar ya da evini yenilemek isteyenler için kısa ama önemli olduğunu düşündüğümüz ayrıntıları maddeledik.

PlayStation 4 Hayal Edilenden Fazlası

Sony oyun tutkunlarına hayal ettiklerinden fazlasını verdi. Sistemi ve tasarımıyla PlayStation 4 ile en gelişmiş oyun sistemini sundu. Özellikle, grafikleri, özel belleği ve diğer Playstation'lardan 10 kat güçlü işlemcisi oyun sektöründe farkını yarattı.

Sony Playstation 4

Söylemekte fayda var, çıkış tarihinden bu yana yaklaşık 3 yıl geçmesine rağmen hala çok talep görüyor ve oyun konsolu dünyasındaki tahtını koruyor.

Teknolojinin Son Gözdesi Sony Xperia XZ

Hayat hızla akıp giderken teknolojinin yeni göz bebeği Sony Xperia XZ, kusursuz tasarımıyla tüm bakışları üzerinde toplamayı başarıyor. Basit ve sade tasarımı, hayat akışınıza kolayca uyum sağlıyor.

Sony Xperia XZ

Profesyonel fotoğrafçılara yeni rakip Sony Xperia XZ


Sony'nin gelişmiş kamera teknolojisi Xperia XZ için de geçerli. Teknolojik yeniliklerle dolu Sony Xperia XZ, hızlı kamerasıyla her anınızı ölümsüzleştiriyor. En iyi fotoğraf çeken akıllı telefon ile fotoğraf çekerken ışığın hangi açıdan geldiğini hesaplamayacak, anın tadını çıkartacaksınız.