Evkur

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Cep Telefonları

Cep Telefonu

Günümüzde insanların en çok kullandığı teknolojik cihazlarıın başında cep telefonları gelmektedir. İletişimi mobilize ederek hızlandıran ve hayatı kolaylaştıran bu küçük alete olan ilgi giderek artmaktadır. Yapılan araştırmalar dünyadaki nüfusun büyük bir kısmının cep telefonu sahibi olduğunu göstermektedir. Milyarlarca cep telefonu, irili ufaklı pek çok üretici firma ve binlerce çeşit telefon modleli ile birlikte çok büyük bir pazar meydana getirmektedir. Bu pazarda hemen her bütçe için uygun bir cep telefonu modeli bulunabilmektedir. Satın almak için bu kadar çok çeşidin olması karar vermenizi biraz zorlaştırabilir. Cep telefonu satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli birkaç detay var. Öncelikle, ihtiyacınız ne ve daha çok ne için kullanacaksınız? Eğer bu sorularınızın cevaplarını bilirseniz, ihtiyacınız olan cep telefonunu daha kolay belirleyip satın alabilirsiniz. Sadece ihtiyacınızı belirlemeniz yeterli. Uygun modeli belirledikten sonra taksitle cep telefonu almak için başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Cep Telefonu İşletim Sistemi

Türkiye genellemesine göre en çok kullanılan, tercih edilen cep telefonu işletim sistemi, "Android, iOS"tur. Az da olsa "Windows Phone" işletim sistemiyle de karşılaşılmaktadır. Sizin için en uygun cep telefonu modellerini www.evkur.com.tr'de bulabileceksiniz.

Cep Telefonu Alırken İşletim Sistemi Tercihi

Android İşletim Sistemi : Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Genel olarak, kullanımı ve tasarımının kolay olması nedeniyle oldukça tercih edilen bir işletim sistemidir. Türkiye genelinde çoğunluk olarak tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ekstra uygulama yüklemek, telefonunuzda var olan fotoğraf, müzik gibi dosyalara bilgisayar üzerinden erişim daha kolaydır.

iOS İşletim Sistemi : Sadece Apple ürünleri için geçerli bir işletim sistemidir. Apple için uygulamalara kendi uygulama marketi olan "App Store" üzerinden erişim sağlanabilir. Bazı uygulamaları için ödeme alınabilmektedir. iOS işletim sistemli ürününüzü bilgisayara bağladığınızda da ürününüzdeki içeriklere direkt erişim sağlamanız da biraz zor olabilmektedir. Kendi masaüstü tasarımı olan Itunes'u kullanmanız gerekmektedir.

Windows Phone İşletim Sistemi : Microsoft tarafından cep telefonları ve diğer mobil cihazlar için geliştirilmiş işletim sistemidir.

Cep Telefonu Markaları

Samsung, Sony, LG, Nokia, HTC, Alcatel, Lenovo ve daha birçok marka mevcut. Bunlar, cep telefonu alırken en çok tercih edilen ve göz önünde bulundurulan markalardır. Telefon alışverişi yaparken herhangi bir tercih önceliğiniz yok ise güvenilir bir marka olmasına dikkat edin. Cep telefonu fiyatları seçilen modele göre bazen yüksek olabilmekte. Bozulduğu zaman yenisini almak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden yaşadığınız yerde yetkili servisinin olup olmadığını araştırın. EVKUR'dan dünya markası cep telefonlarını orijinal resmi ürün garantisi ile satın alabilirsiniz. Taksitle cep telefonu satın almak için sipariş vermeniz yeterli.

Kullanıcılar İçin Cep Telefonu Markaları

Günümüzde kullanıcılar ikiye ayrıldı diyebiliriz. iOS ve Android sevenler. iOS'a alıştıysanız android kullanmanız biraz zor olabilir, Android'e alıştıysanız iOS'u kullanırken zorlanabilirsiniz. İki işletim sistemi için de oldukçe geniş bir geliştirici kitlesi blunmaktadır. Telefonunuz ister Android olsun isterse iOS olsun zevkinize ve ihtiyacınıza göre bir uygulama mutlaka bulabiliyorsunuz. Sizin zevkinize ve kullanım alışkanlıklarınıza uygun olan bir işletim sistemini ve bu sistemle çalışan bir telefonu tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Hem sizin için hem de telefonunuzu uzun süre kullanabilmeniz için önemli.

Cep Telefonunun Ömrünü Uzatma

Cep telefonunuzu dikkatli ve bilinçli kullanmanız hizmet süresini uzatacaktır. Hijyenik kullanımı, bataryasının uzun ömürlü olması, sağında solunda herhangi bir çizik veya zararın olmaması için elinizden geleni yaparsanız, telefonunuzu daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.Cep telefonunuzun temizliği için özel olarak tasarlanmış bezlerden temin edebilirsiniz. Öncesinde hafif nemli bez ile silinip daha sonrasında kurutma bezi olan birçok malzeme mevcut. Mutlaka, telefoncularda bulunabilen ürünlerdir.

Bataryasının uzun ömrülü olması içinde ilk andığınız anda içinde var olan şarjı tüketip, tamamen sıfırlandığında şarja takmalısınız. Sonraki kullanımlarınızda da bunu göz önünde bulundurmalısınız. Batarya tamamen sıfırlanmadan şarja takmamalı ve şarjdayken mümkünse kullanılmamasına dikkat etmelisiniz. Bu bataryanızın ömrünü uzatacaktır.