Evkur

Uygun Fiyatlı ve Taksit Seçenekli Tablet Pc Modelleri

Tablet Bilgisayar

Gelişen teknoloji sayesinde artık bilgisayarlar elde taşınabilir hale geldi. Akıllı cep telefonlarından sonra en çok tercih edilen  mobil cihazlar "Tablet PC"ler oldu. Boyutları çok daha küçük olmalarına rağmen hem kullanım özellikleriyle hem de taşınabilir yapılarıyla çoğu zaman bir laptop ile eş değer performans gösterebilen yeni nesil mobil cihazlardır. Sahip oldukları özellikleri ile teknoloji meraklılarının en çok satın almayı tercih ettikleri ürünlerin başında geliyorlar. Bu mobil cihazlara olan talep fazlalığına kayıtsız kalmayan teknoloji firmaları da kendi tablet bilgisayar modellerini üretmeye başladılar. Sonuç olarak tablet satın almak isteyenler için piyasada bir çeşit bolluğu meydana geldi. Renk renk, çeşit çeşit pekçok model reyonlarda yerlerini aldı.

Çeşidin bu kadar çok olması haliyle, alışveriş yaparken de seçim yapmayı zorlaştırıyor. Özellikle gençler arasında oldukça popüler olan böylesi bir cihazdan siz de bir tane satın almak istiyorsunuz. Ancak seçimi neye göre yapacağınızı bilmiyorsunuz. Tablet satın alırken bazı hususları göz önünde bulundurmanız, fazla para harcamanızı önleyecek hem de tam anlamıyla ihtiyacınızı karşılayacak olan ürünü almanızı sağlayacaktır.

Tablet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Uygun İşletim Sistemini Belirleyin

Tablet almadan önce hangi işletim sistemini tercih edeceğinizi bilirseniz, başından işinizi daha kolaya indirgemiş olursunuz. İşletim sistemlerinde 3 seçenek bulunmaktadır. Karşılaşacağınız işletim sistemleri; iOS, Android ve Windows'tur. Eğer oyun ve uygulamalara meraklıysanız, uygulama mağazası daha geniş olan işletim sistemine sahip bir modeli seçmelisiniz. İşletim sistemine karar vermeniz sizi kullanmak istediğiniz modele bir adım daha yaklaştırmış olur.


Performans ve Hafıza

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla yarışır hale gelmiş olan tablet PC'ler için performans ve hafıza kapasitesi en önemli ayırt edici özelliktir. Bu özelliklerin niteliği satın alma amacınız göre değişiklik gösterir. Bu sebepten alınacak cihazın iş için, eğitim için veya oyun için mi kullanılacağı netleştirilmeli. İş için kullanılacak olan tabletler için 1 Ghz üzerinde işlemci yeterli olacaktır. Eğitim ve oyun için ise tablet alırken cihazın ekstra harici hafıza karftı desteği olup olmadığını da araştırabilirsiniz. Oyun oynamayı sevenler ve uygulama meraklıları için bu özellik oldukça önemlidir.

Kamera

Günlük kullanım için bir model tercih edilecek ise muhakkak en önemli özelliği kamera kalitesi olacaktır. Bunun için de tercihinizi yaparken 720p veya 1080p kalitesinde çekim yapabilen modeller tercih edilmelidir. Özellikle 5 megapiksel ve üzeri kameralar, fotoğrafları ve videoları oldukça net gösterecektir.  Böylelikle, tüm özel anlarınızı görüntü kalitesinden endişe etmeden kaydedip, saklayabilirsiniz.

Bağlantı Özellikleri

Tabletlerin internet bağlantısı genel olarak Wi-Fi ile yapılır. Günümüz dünyasında artık gittiğimiz her yerde bir kablosuz internet ağı bulabilmekteyiz. Ancak her bulduğunuz kablosuz ağın şifresine erişemeyeceğimizden, bu ağların çoğunu kullanmamız mümkün olmayacaktır. Ayrıca şifresini alarak gidiğimiz bir ağın birçok farklı kullanıcısı da olacağından internet bağlantı hızı düşecektir. Bu durumu kendi telefonunuzda bir kablosuz bağlantı noktası oluşturarak aşabilirsiniz. Cihazınız sizin oluşturduğunuz kablosuz ağ üzerinden interenete girebilir. Eğer şirket işleri için bir tablet bilgisayar alacaksanız bu durumda sim kart takılabilen bir model seçmeniz en mantıklı hareket olacaktır. Böylelikle cihaz kendi 3G bağlantısnı kullanır ve siz de başka bir ağ aramak ya da kendi mobil bağlantınızı paylaşmak zorunda kalmazsınız. Wi-Fi haricinde diğer cihazlarla veri paylaşabilmek için Bluetooth'u bağlantı özelliğini destekleyen bir model seçin.

Tablet Fiyatları

Tablet fiyatlarında bir çok seçenekle karşılabilirsiniz. Bağlantı hızı, ekran büyüklüğü, uygulama özellikleri arttıkça fiyatını da mutlaka ki etkileyecektir. Şarj sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız eğer, "Ben tek sefer şarj ile, cihazı 3-4 gün kullanabilmeliyim" diye düşünüyorsanız batarya gücü yüksek bir cihaz seçmelisiniz. Fiyatı etkileyecek önemli bir diğer etken de ekran büyüklüğü olacaktır. Küçük ekran tercihiniz değil ise büyük ekran da fiyatın artmasını etkileyecektir. Oyun ve eğlence amacıyla satın alacağınız bir tabletin mutlaka IPS ekran teknolojisine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Görüntü kalitesi bu amaç için en önemli kıstas. Tabii ki böyle bir cihazın işlemci gücü ve RAM'i de yüksek olmalı. Yüksek performans için 3GB RAM'i olan bir model iyi bir seçim olacaktır. Tasarım amaçlı kullanmak isteyenler için de durum aynıdır. Eğer sadece iş için, mobil olarak bazı veriler takip etmek amacıyla kullanacaksanız ekran seçimin daha ekonomik modellerden yana kullanmanız en iyisi olacaktır. En ucuz tablet ihtiyacınıza en uygun olanıdır.  Alışveriş yaparken bunu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İstediğiniz niteliklerde bir tableti 24 aya varan taksitlerle satın alabilirsiniz. Taksitli alışveriş yapma imkanından faydalanmak için hemen sipariş verin.